349 woorden
2 minuten leestijd
0

EBK Wint eerste prijs

Ook dit jaar heeft onze Eemlander Blaaskapel een eerste prijs gewonnen op het gezellige blaasfestival in Austerlitz, dat is de vierde keer dat er een eerste prijs weggesleept is. Omdat de EBK voor de 10e keer deelnam aan het festival werd dirigent Adri Verlaan voor het optreden in de bloemen gezet. Met het repertoire had de EBK het zich zelf niet gemakkelijk gemaakt. Op wat kleine stemmingsproblemen na, (ze konden aan de jurytafel horen dat het gebit van Ate Hooft een eigen leven met een daarbij behorende eigen wil was gaan leiden, en absoluut geen zin meer had om nog maar enige medewerking te verlenen aan het embouchure van de getergde baritonist) is er een goed verzorgd optreden neergezet. Er werd met plezier en enthousiasme muziek gemaakt. De gekozen tempi lagen bewust een fractie lager om het verschil in stijl met de voorgaande kapellen iets groter neer te zetten. Zij speelden de polka's in een behoorlijk hoog tempo, waardoor e.e.a. rommelig werd en niet de juiste afwerking kreeg. Er werd goed op de beweging van dirigent Adri Verlaan ingespeeld. Accenten en dynamiek prachtig uitgebuit.

Dhr. Willemsen Sr.:Repertoirekeuze en muzikaliteit goed. Technisch goed gespeeld, let op onderlinge stemming! Een wat statisch optreden. Goed orkest. Voor de toekomst veel succes gewenst. 
 
Dhr. Willemsen Jr.: 
 
Wat fijn dat jullie er weer bijzijn. De tutti klank is mooi en verzorgd. Soms was het wat onzuiver bij de baritons. Daarentegen was de baritonsectie mooi van klank. De dynamische verschillen zijn groot en goed verzorgd. (Ook het Forte blijft mooi). Goed slagwerk! Ik zou de trompetsolo’s van de dirigent richting het publiek spelen. Dan komt het er beter uit. Ik heb weer genoten! 









Speciaal woord van dank dit keer voor Matthijs. Terecht een opmerking in het juryrapport voor jou! 
Lekkere stevige grote trom, en accenten mooi meegenomen op de bekkens.
Hopelijk wordt je ego door deze opmerkingen dermate gestreeld dat je vaker met ons mee gaat spelen! 

Uit het publiek kwam de vraag of er al een nieuwe CD uit was van de Eemlander Blaaskapel. 
Daar gaat beslist aan gewerkt worden!

Totaal Aantal Punten: 69.5, een Eerste Prijs! 

Nieuwsoverzicht